عایق پشم سنگ محصولی منحصر به فرد و متنوع است. خواص حرارتی مثال­زدنی آن سهمی بزرگی در تلاش اروپا برای مصرف بهینه انرژی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی ایفا می­کند. بعلاوه ساختار پشم معدنی، دسته­ای از فیبرها که مانع از جابه­جایی هوا شده به همراه پایداری بلند مدت آن، به آن توانایی منحصربه­فردی در مقابله با آلودگی صوتی داده و همینطور به دلیل کاهش ریسک آتش­سوزی ایمنی را نیز بالا می­برد.

عایق پشم معدنی که از شیشه ذوب شده، سنگ یا خاکستر که در ساختاری فیبرمانند تنیده شده­اند تشکیل شده و ترکیب خواصی را به وجود می­آورد که در هیچ عایقی یافت نمی­گردد. دو مدل از محصولات پشم معدنی وجود دارد: عایق پشم شیشه و عایق پشم سنگ.

سنگ یا خاکستر غیرارگانیک ترکیبات اصلی پشم سنگ (معمولا 98 درصد) هستند. 2 درصد ترکیب ارگانیک باقیمانده معمولا رزین مقیدکننده که باحرارت سفت می­شود (نوعی چسب) و مقداری روغن است. محصولات پشم شیشه معمولا حاوی 95 تا 96 درصد ماده غیرارگانیک هستند.

پشم سنگ از سنگ­های آتشفشانی که معمولا بازالت و دولومیت هستند ساخته شده، که سهم زیادی از آن ماده بازیافتی به شکل آجر است. پشم معدنی از خاکستر کوره­های انفجاری ساخنه شده که بعضی مواقع با نام پشم خاکستر هم شناخته می­شود.

پشم شیشه از شن یا شیشه بازیافتی، سنگ آهنگ و خاکستر سودا؛ همان مواد اولیه­ای که از وسایل شیشه­ای آشنا مثل شیشه پنجره یا بطری­های شیشه­ای بدست آمده­اند ساخته شده است.

پشم معدنی به دلایل مختلف عایقی با کیفیت بالا می­باشد. عایق پشم سنگ با توجه به نکات مثبت زیادی که دارد، از استفاده مسئولانه از منابع طبیعی بازیافتی محلی گرفته تا بکارگیری فرآیندهای دوستدار طبیعت در تولید آن و کاربردهای گوناگونی که دارد، محصولی قابل اتکا و مقرون به صرفه است. از آنجایی که اروپا به دنبال ارتقای پایداری ساختمان­ها است، عایق پشم سنگ کلید ساخت ساختمان­هایی با مصرف پایین انرژی می­باشد.

درباره پشم معدنی
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *