ما مفتخریم که عایق کاری با پشم سنگ را به عنوان بخشی از سیستم­های عایق­کاری دیوارهای بیرونی پیشنهاد کنیم. اخیرا پشم سنگ به عنوان پرچمدار تولید عایق­کاری پشم معدنی قرار گرفته، که سنگ آن  بصورت ترکیبی از سنگ­های دیاباز آتشفشانی تولید است. به این سنگ تا دماهای بسیار بالایی حرارت داده شده و سپس داخل پشم نرمی درهم تنیده می­شود و از آن می­توان به عنوان ماده عایق در مصارف گوناگون استفاده می­گردد.

در گذشته از پشم سنگ به عنوان عایق اتاق­های زیرشیروانی و پر کردن حفره­ها استفاده می­گشت، با این حال عایقی که ما می­فروشیم به طور مشخص برای عایق کاری دیوار ساخته شده است.

پشم سنگ داخل تخته های صلب با چگالی دوگانه فشرده می­شود. بیشتر قسمت بیرونی تخته عایق در دمای بیشتری نسبت به بقیه تخته فشرده شده است. این بدان معناست که سطح مقداری محکم­تر است و بنابراین مقاومت فشاری بیشتری هنگامی که در سیستم عایق­کاری استفاده می­شود داراست.

فواید پشم سنگ

پشم سنگ به نسبت سایر مواد عایق­کاری دارای برتری­هایی است که در ادامه بصورت مختصر شرح داده شده­اند:

  • فیبرهای موجود در پشم سنگ گرما تا 1000 درجه سانتیگراد بدون ذوب شدن را تحمل می­کنند که بدان معناست می­توان از آن به عنوان عایقی در برابر گسترش آتش در هنگام آتش­سوزی استفاده کرد.
  • پشم سنگ دارای خواص عایق­کاری حرارتی بسیار خوبی است. هنگامی که 120 میلیمتر از تخته­های دوچگالی ما در قسمت بیرونی یک مجموعه نصب شوند مقدار u را تا 0.3 پایین می­آورند که بدان معناست ساختمان با قوانین ساخت و ساز همخوانی پیدا می­کند. برای ساکنین، این مساله باعث بهبود آسایش حرارتی می­گردد چون ساختمان در دماهای یکسانی مانده و علاوه بر این هزینه­های مصرف انرژی کاهش می­یابد. پشم سنگ دارای خواص عایق­کاری آکوستیک بسیار خوبی است، بنابراین می­تواند به خوبی در کاهش سروصدا کمک کننده باشد.
  • پشم سنگ قابلیت تنفس دارد، بنابراین به رطوبت اجازه می­دهد تا از دیوار گذشته و به مرطوب ماندن هوای داخل خانه کمک می­کند. 

برای استفاده از پشم سنگ در سیستم عایق­کاری دیوارهای بیرون، باید از مواد کمی متفاوت­تری استفاده کنید، چون چسب مورد نیاز برای چسباندن تخته­ها به دیواره می­بایستی کمی قوی­تر باشد. از آنجایی که پشم سنگ قابل تنفس است، لایه آکریلیک برای استفاده در این سیستم مورد نیاز نیست چون به آرامی باعث از کار انداختن آن می­گردد.

مزایای عایق کاری با پشم سنگ
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *