مواد

در دسترس و قابل بازیافت

پوشش سقف­ها از بازالت ساخته شده­اند، ماده خالصی که به وفور در طبیعت یافت می­شود.

پشم سنگی که ما استفاده می­کنیم به طور کامل قابل بازیافت است، و بخش عظیمی از دورریزهای محصولات بازیافت می­شود.

وقتی از پشم سنگ به عنوان عایق استفاده ­شود، مانع از هدررفت تا 100 برابر انرژی که در تولید آن استفاده شده می­گردد. همچنین باعث کاهش صدور گازهای گلخانه­ای از ساختمان­هایی که در آن نصب شده می­شود.

سلامت

پشم سنگ سنت گوبیان یوروکوستیک از فیبرهای غیرطبقه­بندی شده ساخته شده است و دارای گواهینامه از EUCEB (هیئت مدیره صدور گواهینامه اروپا برای محصولات پشم معدنی www.euceb.org) می­باشد. محصولات از فیبرهایی مطابق با امتیاز Q از بخشنامه 97/69/EC اروپا و آئین­نامه 1272/2008 ساخته شده است.

EUCEB تضمین می­دهد آزمون­های آزمایشی مطابق با پروتکل­های اروپایی صورت گرفته است، بر این مبنا که تولیدکنندگان در حین فرآیند تولید روش­های کنترلی بکارگرفته­اند و سخص سومی نتایج را بررسی و تایید می­کند.

عایق­کاری

عایق­کاری حرارتی مناسب به حفظ دمای ثابت درون خانه، فارغ از دمای بیرون کمک می­کند.

عایق­کاری حرارتی مناسب مساله­ای ضروری است چون به بهبود کیفیت زندگی ساکنین و کاهش مصرف انرژی و همینطور حفظ محیط زیست کمک می­کند. پشم سنگ با داشتن ضریب هدایت حرارتی بین 0.033 و 0.040 وات بر متر بر کلوین ذاتا عایق حرارتی بسیار خوبی است. پشم سنگ با بیشترین عملکرد حرارتی در ساختمان­ها استفاده می­شود. محصولات Acoustished، Acoustished CV، Tonga Therm  دارای گواهینامه از ACERMI (سازمان صدور گواهینامه فرانسه برای مواد عایق) هستند.

این گواهینامه عملکرد حرارتی تولیدات ما را با فراهم آوردن اطلاعات قابل اعتماد و تایید شده تضمین می­کند.

عایق­های ما موارد آیین­نامه اخیر حرارتی فرانسه (RT 2012) را برآورده می­سازد، بنابراین مشتریان ما در هزینه­های عایق­کاری حرارتی خود مشمول کاهش مالیات می­گردند. برای اطلاعات بیشتر، به برگه­های اطلاعات ما رجوع کنید. همینطور گواهینامه ACERMI به آدرس www.acermi.com/isolants-certifies در دسترس است.

آکوستیک

ساختار پشم سنگ در کاهش سروصدا، به خصوص سروصدای انتقال یافته از هوا موثر است.

پایداری در آب و هوای مرطوب

پشم سنگ تولید شده توسط یوروکوستیک به طور طبیعی آب گریز است، بدین معنا که در مقابل آب و رطوبت مقاوم است.محصولات ما آب را جذب نکرده و در محیط مرطوب کاملا صاف و پایدار هستند.

امنیت

پشم سنگ یوروکوستیک ارائه دهنده یکی از بهترین سطوح عملکرد در زمینه حفاظت غیرفعال در برابر آتش است: بصورت سوختی برای آتش نبوده و باعث گسترش آن نمی­گردد. خواص پشم سنگ آن را تبدیل به ماده­ای غیرقابل اشتعال با قابلیت مقاومت در برابر درجه حرارت­های بالای 1000 درجه سانتیگراد بدون آزاد سازی بخارهای سمی کرده است. از پشم سنگ خصوصا در ساختمان­ها برای بهبود عملکرد حفاظتی در برابر آتش استفاده شده است.

فرآیند تولید پشم سنگ

پشم سنگ از سنگ بازالت درست شده است. این محصول شامل مواد طبیعی خالص، نظیر بازالت، کک و سایر مواد خام بازیافتی است.

پشم سنگ طی فرآیند 6 مرحله­ای پیچیده ساخته می­شود:

  1. آماده سازی: مواد خالص در یک کوره الکتریکی یا کوپل ریخته می­شوند.
  2. گداخت: مواد خالص در کوره الکتریکی یا کوپل در دمایی بالای 1500 درجه سانتیگراد ذوب می­شوند.
  3. استخراج فیبر: فیبرها با پرتاب مخلوط روی مجموعه­ای از روتورها ( قسمت­های دوار ماشین) در سرعت بالا تخلیه می­شوند. سپس ماده­ای چسبناک روی فیبرها پاشیده می­شود.
  4. ورقه کردن: بازویی بصورت عمودی پشم سنگ را روی صفحه زیرین انباشته می­کند. روی هم قرار دادن این صفحات باعث افزایش تعداد لایه­ها برای گستره وسیعی از وزن­های پایه می­گردد. غلتک­ها پتوی پشم سنگ را تا ضخامت مورد نظر فشرده می­کنند.
  5. بسپارش (ترکیب کردن): بعد از ورقه کردن، هوای داغ از اجاق برای ترکیب شدن پشم سنگ دمیده می­شود، که ضخامت و یکپارچگی نهایی را به پتو می­دهد.
  6. برش: پتو به ابعاد مورد نیاز برش داده می­شود.
پشم سنگ
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *