عایق تولید شده از ماده پشم سنگ به عنوان استانداردی مرسوم مد نظر است.

پشم سنگ: جایگزین استحکام بالا

محصولات پشم سنگ ISOVER از سنگ آتشفشانی درست شده ­اند، ماده ­ای طبیعی که در مقادیر بالا در سرتاسر زمین موجوداست. مواد خام تا 97 درصد طبیعی هستند، و شامل بازالت، دیاباز و سنگ­های آتش­فشانیمشابه می­باشند، که در کوره کوپل و به کمک سوخت ذوب می­شوند. تا 30 درصد دورریزپشم سنگ بازیافت شده به مخلوط اضافه می­شود.

محصولات پشم سنگ ISOVER ترکیبی از مقاومت مکانیکی با عملکرد مناسب عایقی، سازگاری در درجه حرارت­های بالا و مقرون به صرفه هستند، و در ضخامت­های مختلفی متناسب با کاربردهای مشخص در دسترس هستند.

ترکیبی مستحکم، طراحی شده متناسب با نیازهای شما.

فرآیند تولید:

  • ترکیب

پشم سنگ به طور عمده از بازالت، خاکستر و بریکت (پشم سنگ بازیافت شده) تشکیل شده است.این مواد خام در سیلوهایی نگه­داری و به طور خودکار وزن و با کک مخلوط می­شوند تا درون کوره­های کوپل ریخته شوند.

  • گداخت

گداخت این مخلوط با احتراق کک در کوره کوپل تا که تا دمای 1500 درجه سانتیگراد گرم شده صورت می­گیرد.

  • استخراج  فیبر REX/چسباندن

استخراج فیبر با پاشش آن روی روتورهایی که با سرعت بالا می­چرخند انجام می­شود. ماده­ای چسبناک به طور خودکار روی فیبرهایی که با جت هوای قوی به ایستگاه دریافت حمل شده­اند پاشیده می­شود. هسته فیبر در محفظه تحت فشار قرار گرفته تا صفحه همگن اولیه­ای با وزن پایه پایین تشکیل شود. این پتو به محل نصب پوشش فرستاده می­شود.

  • پوشش و چین­دار کردن

بازویی پشم سنگ را بصورت زیگزاگی عمود بر صفحه زیرینانباشته می­سازد. نصب پوشش امکان افزایش تعداد لایه­ها برای محدوده وسیعی از وزن­هایپایه را فراهم می­سازد. با بکارگیری سیستم غلتکی، می­توان پتوی پشمی، که شامل لایه­هایمتعددی است را هدایت و فشرده کرد. با چین­دار کردن فیبرها نظم یافته  و خواص مکانیکی آن بهبود می­یابد.  

* پلیمریزاسیون

فرآورده­های آغشته­سازی شده با چسب، به یک آون با دمای بالاتر از C° 200 منتقل شدند. هوایی که از میان لایه پشم سنگ عبور می­کند سبب پلیمریزه شدن رزین می­شود، در نتیجه ضخامت و میزان سفتی نهایی محصول  در این مرحله تعیین می­شود. در طی انجام مرحله گیرایی رزین، پشم سنگ به رنگ اخری در می­آید.

* بسته ­بندی و حمل

پس از خروج از آون، با کمک اره، لایه پشم سنگ به پهنای مورد نیاز برش داده می­شود. ضایعات حاصل از برش لبه با بازگرداندن دوباره به فرایند تولید، بازیابی می­شوند. سپس لایه پشم سنگ وارد مرحله پرداخت سطح می­شود که در آن سطح توسط یک لایه کاغذ یا آلومینیوم و یا یک لایه شیشه یا آسفالت پوشش­دهی می­شود. در انتهای خط تولید یک ماشین رول­کننده وجود دارد که لایه پشم سنگ را به شکل رول در می­آرود و علاوه بر این یک ماشین جمع­آروی و پشته کردن قطعه­ها و یک واحد بسته­بندی قطعه­ها نیز در بخش انتهایی خط تولید وجود دارند.

بسته­بندی­ها به شکل پالت­هایی انجام می­شوند تا حمل، ذخیره­سازی و بارگیری آنها در واحدهای حمل و نقل به راحتی انجام شود. محصول نهایی به شکل پانل­های موجود در رول­ها در دسترس خواهد بود.

پشم سنگ
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *