چگونه قدرت طبیعی سنگ آسایش خانه شما را بیشتر می­کند!

پشم سنگ همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی از مواد معدنی است که در پشم تنیده شده­است. اما چگونه به عنوان محصولی جهت عایق­کاری از آن استفاده می-شود، و چرا متفاوت است؟ در جلسه­ای با رابط TOH نیک شیفر، نجار و صاحب سازندگان NS، به صحبت نشستیم تا ببینیم چرا از پشم سنگ راکوول هم در محیط کاری و هم در خانه به عنوان ماده اصلی عایق­کاری استفاده کرده است.

راکوول چیست؟

راکوول شرکت سازنده پشم سنگ عایق­کاری می­باشد. پشم سنگ که با نام پشم معدنی نیز شناخته می­شود، با دوران سنگ مذاب و مواد معدنی با خاکستر فولاد برای تولید محصولی شبیه پشمک تولید می­شود. پشم سنگ که بصورت رول و ورقه فشرده می­شود، عایق­کاری بسیار مناسبی همراه با جذب صدا و مقاومت در برابر آتش ایجاد می­کند. نصب آن به مانند قرار دادن نمدها در حفره دیوار است، اما هم به شکل صلب و هم انعطاف پذیر که راه حل­های مختلفی را برای شما فراهم می­آورد.

بهینه است

خواص حرارتی محصولات راکوول ناشی از حفره­های کوچک هوایی است که در ساختار فیزیکی پشم سنگ گیر افتاده­اند. ساختار عایق مانع از نفوذ هوای گرم در آب و هوای گرم شده و در آب و هوای سرد گرما را در داخل مجموعه حفظ می­نماید.

مزایای راکوول

ایمن­تر است

پشم سنگ در برابر آتش مقاوم است. بنابراین اگر آتش­سوزی رخ بدهد، با به تاخیر انداختن گسترش آن، به شما و خانوداه­تان اجازه فرار می­دهد.

ساکت­تر است

راکوول با چگالی بالا و بسیار مناسب در جذب صدا است. «در حرفه من، برای کاهش صدا و آسایش بیشتر در خانه­هایی که بیش از یک خانواده در آن زندگی می­کند، معمولا پیشنهاد ما نصب راکوول در دیوارهای مشترک است. اما در خانه­هایی هم که یک خانواده در آن ساکن است ما از پشم سنگ برای ایجاد عایق­های صدا بین حمام و اتاق خواب، و در اتاق­های شلوغ­تر مثل پذیرایی استفاده می­کنیم.» و در خانه نیک «برای اینکه بتوان بچه­ها را در اتاق بالا خواب کرد در حالی که همچنان با مهمان­ها در طبقه اصلی مشغول گپ و گفت هستند، تمام سقف طبقه یک با پشم سنگ عایق شده است.»

دافع رطوبت است

عایق­کاری راکوول به طور طبیعی آب و رطوبت را دفع می­کند، بنابراین عملکرد بلند مدت حرارتی آن تحت تاثیر آب قرار نمی­گیرد. نیک معمولا در پروژه­های بازسازی فایبرگلاس را با راکوول تعویض می­کند، خصوصا در مناطقی از خانه که احتمال بروز رطوبت در آن وجود دارد، مثل زیرزمین، که مقادیر رطوبت ممکن است در آن بالا باشد.

سالم­تر است

رطوبت و کپک ممکن است روی تمامیت ساختاری خانه شما تاثیر بگذارد، اثرات زیان­آوری روی عملکرد حرارتی آن داشته باشد، و منجر به ناراحتی­های تنفسی در ساکنین آن گردد. نیک می­گوید، «استفاده از راکوول منجر به ایجاد محیط سالم­تری در خانه شده، و ماده­ای غیر سمی است که بطور طبیعی در برابر پوسیدگی، کپک، قارچ و رشد باکتری مقاوم می­باشد.»

چه چیزی پشم سنگ را به گزینه ای زیرکانه برای عایق کاری تبدیل می کند!
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *